Byart Tente

TENTE

TENTE SİSTEMLERİNİN YAPIMI

TENTENİN TARİHÇESİ


 

Tente kelimesinin kökeni İtalyancaya dayanır ve çadır anlamına gelir. Türklerin hayatında çadır çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü eski Türklerin konar göçer yaşam tarzları vardı. Bundan dolayı eski Türklerin evleri çadırlar olmuştur. Bu çadırlara çum, kapa, alaçik, keregü isimler vermişlerdir. Türkiye'nin tente üretimini gerçekleştiren ve tente çeşitlerini piyasaya kazandıran öncü firmalardan biri olan Byart Group, günümüzde bu çadırları ihtiyaca göre şekil değiştirerek ve ileri teknolojiyle tasarlayarak tente sistemlerini ortaya çıkarmıştır.

 

TENTE TÜRLERİ NELERDİR?

 

Mevsimsel şartların ülkemizde değişim göstermesi ile birlikte artık pek çok ürünler ihtiyaç hâline dönüşmeye başladı. Byart Group'un üretimi olan tente sistemleri de bunlardan bir tanesi. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan tente sistemleri Pergoline Gölgelendirme Sistemleri ve Smartroof Bioklimatik Pergola Sistemleri olmak üzere ikiye gruba ayrılır.

 

Pergoline Gölgelendirme Sistemleri


Byart Group'un Pergoline Gölgelendirme Sistemleri; yapı ruhsatı gerektirmeyen, tamamı otomatik açılıp kapanabilen, dört mevsimde kullanılmak istenilen alanı hava koşullarına uyumlu hâle getiren konforlu ve şık tente sistemidir.Ayriyeten yanal alanlar; Byart Group'un Vertiglass dikey otomatik cam sistemleriyle ya da ısı yalıtımlı sabit sistemleriyle kapatılarak ihtiyaca uygun ortam yaratılabilir.


Smartroof Bioklimatik Pergola Sistemleri


Byart Group, profesyonel ve detaylı çalışmaları sonucunda bioklimatik pergola sistemi Smartroof’u üreterek ürün ağını genişletti. Dış alanlara mimari ve estetik çözüm sunan Smartroof, ileri teknoloji ile donatılmıştır. Hareketli ve katlanabilir alüminyum güneş kırıcı panelleri sayesinde dört mevsim hava koşullarına göre konfora uygun  şekilde ayarlanır. Bu ürünün en önemli özelliği ise enerji tasarrufu sağlamasıyla hem doğayı hem de ekonomiyi korumada katkıda bulunur. 

telefon

ANKARA: 0312 285 39 00
İSTANBUL: 0216 456 71 87

ankara

Türkocağı Cad. No: 46/A,B
Balgat/ANKARA

mail

byart@byarttente.com
istanbul@byarttente.com

whatsapp

WhatsApp
+90 530 322 45 39

facebook
instagram
linkedin
youtube

BYART TENTE

2016

Tüm Hakları Saklıdır